سینک ظرفشویی آشپزخانه

سینک ظرفشویی و کیفیت و دوام آن تأثیر بسزایی در نمای کلی محیط اطراف دارد. بخش مهمی از کارهای مربوط به خانه و آشپزخانه در کنار سینک ظرفشویی انجام می شود. کیفیت این محصول به ویژه مرتبط با اصول بهداشتی است ضمن این که زیبایی و چشم نوازی آن نیز در دکوراسیون محیط بسیار حائز اهمیت است.

جنس سینک ظرفشویی

جنس سینک ظرفشویی می تواند از جنس و مواد گوناگون و متنوعی باشد. در دهه های اخیر از کودکی تا امروز شاید سینک ها را بیشتر از نوع فلزی آن دیده باشیم. نیاز به صاف و صیقلی بودن سینک ظرفشویی، ساخت آن از فلزاتی نظیر استیل یا آلومینیوم را ایجاب می نمود. در سال های اخیر میل به تنوع و تحول در فضاها و دکوراسیون آن ها سازندگان را به سمت استفاده از اجناس و مواد دیگری برای تولید سینک ظرفشویی برده است.

چنان که امروز شاهد انواع متفاوت و مدرنی از سینک ظرفشویی با جنسی از شیشه یا گرانیت و مانند این ها در کنار نمونه های استیل آن هستیم.

سینک ظرفشویی با کیفیت را چگونه بشناسیم؟

این که جنس سینک از چه چیز باشد و با چه میزان استحکامی ساخته شده باشد، حائز اهیمت است. اما باید توجه داشت انواع سینک های ظرفشویی تولید شده به دلیل رقابت شدید در بازار، جهت حفظ رضایت مشتریان گرامی با نهایت دقت، کیفیت و استحکام ساخته می شوند. فرقی نمی کند که سینک ظرفشویی از جنس شیشه، گرانیت با استیل ساخته شود، زیرا در ساخت سینک با تمام این مواد و اجناس، استحکام امری تضمین شده خواهد بود.

در کنار توجه به میزان استحکام سینک ظرفشویی، به هموار و صیقلی بودن تمام سطح آن حتما توجه کنید. از نظر اصول بهداشتی این نکته بسیار حائز اهمیت است که سینک ها دارای زبری و ناصافی در هیچ نقطه ی آن نباشند تا از تجمع آلودگی و جرم و باکتری در سطح آن جلوگیری به عمل آید.


سینک ظرفشویی در فروشگاه اینترنتی یراق نما

سینک ظرفشویی نباید آب را در هیچ نقطه ای نگه دارد

نکته ی بعدی که باید در ساخت سینک ظرفشویی به آن توجه شده باشد، رعایت شیب ملایم مناسب برای راهنمایی آب به سمت خروجی سینک است. چنانچه سینک نصب شده این شیب را نداشته باشد یا در جاهایی از آن گودی و ناهمواری وجود داشته باشد، آب در این قسمت ها تجمع خواهد کرد و باعث زردی و ایجاد لک هایی خواهد شد که خصوصا در محیط آشپزخانه چندان خوشایند نیست.

بر روی برخی از انواع فلزی سینک ظرفشویی که استحکام لازم را ندارند، به مرور با قرار دادن ظروف مقداری گودی و تو رفتگی ایجاد خواهد شد بنابراین لازم است حتما در انتخاب جنس خوب سینک دقت شود.

در ادامه به انواع سینک ها بیشتر خواهیم پرداخت.

سینک ظرفشویی استیل

رایج ترین و متداول ترین نوع سینک که از گذشته تا کنون تولید می شده ، سینک استیل است. این سینک به دلیل داشتن سطح صاف و صیقلی، جنس ضد زنگ و دوام و استحکامش تولید شده و بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. سینک ظرفشویی استیل خود دارای مدل های متنوعی است که آن ها را معرفی خواهیم کرد.

یکی از مدل های سینک ظرفشویی که با استقبال بیشتری در خانه های مدرن رو به روست، سینک استیل توکار است. مدل این سینک به این جهت توکار گفته می شود که لبه های آن مخفی و داخل سطح رویی کابینت کارگذاری می شود. برای این کار لازم است صفحه ی رویی کابینت بر اساس طول و عرض سینک ظرفشویی برش داده شود و سینک از بالا داخل آن کار گذاشته و نصب شود. به این ترتیب بخش های باقی مانده از سطح کابینت سینک را احاطه می کند.

مدل دیگر، که در گذشته بیشتر شاهد آن بوده ایم، سینک ظرفشویی روکار است. این سینک خود دارای چهارچوب است و بر روی کابینتی نصب می شود که رویه ای ندارد. سینک از قسمت عقب به دیوار می چسبد و قاب آن در لبه ی جلویی معمولا از مرز کابینت عبور می کند.

سطح کناری لگن ظرفشویی معمولا دارای آج است. دلایل مختلفی برای آج دار ساخته شدن این سینک ها وجود دارد. مثلا نگه داشتن و هدایت تدریجی آب، جلوگیری از سر خوردن و افتادن ظروف روی سینک و پیشگیری از خش افتادن سطح استیل که این دلیل آخر از همه ی دلایل مهم تر است.

آج دار بودن سینک ظرفشویی محاسنی که ذکر شد را دارد اما یکی از مشکلاتی که ایجاد می کند، دشواری شست و شوی آن است.


سینک ظرفشویی شیشه ای در فروشگاه اینترنتی یراق نما

سینک ظرفشویی شیشه ای

این مدل سینک ظرفشویی یکی از زیباترین و خاص ترین مدل ها از نظر دکوراسیون است. اما خاصیت خوب آن تنها بصری است و کارایی مانند سایر سینک ها ندارد.

البته در این سینک ظرفشویی نیز تمام استاندارد های لازمی که ذکر کردیم می تواند رعایت شود اما مشکل اصلی این سینک ها پس از نصب و استفاده روشن خواهد شد.

این جنس سینک ظرفشویی خیلی سریع دچار خش و آسیب می شود. این مسئله نه تنها در کاهش زیبایی اولیه ی محصول تأثیر دارد، بلکه استفاده کنندگان را از نظر بهداشتی نیز دچار مشکل می سازد. زیرا در خش ها و ناصافی های ایجاد شده قطعا امکان تجمع آلودگی و جرم وجود دارد. مسئله ی دیگر لک برداشتن جنس شیشه اس. شیشه نسبت به جنس های دیگر بیشتر در معرض ایجاد لکه هاست و در وضوح نشان دادن آن ها نیز کاملا بی نظیر است! بنابر این دلایل و مشکلات دیگر، تهیه ی سینک ظرفشویی شیشه ای خیلی زود صاحبانش را پشیمان کرده است.

سینک ظرفشویی گرانیتی

سینک ظرفشویی گرانیتی از ترکیب جنس سنگ گرانیت با رزین و مواد دیگر تهیه می شود. این مدل سینک نیز می تواند رنگ های گوناگون داشته باشد و به دلیل زیبایی و خاص بودن ظاهری جلوه ی خوبی به دکوراسیون آشپزخانه خواهد داد. چنانچه سینک ظرفشویی گرانیتی از نوع با کیفیتش تهیه شود، سالیان سال در آشپرخانه ی شما به زیبایی خودنمایی خواهد کرد اما اگر آن را از انواع نامرغوب و فاقد کیفیت لازم تهیه کنید، همانند سینک های شیشه ای می تواند برایتان دردسر ساز شود.

مشکلاتی از قبیل شکستگی، ترک برداشتن، نشان دادن لکه های آب و عرق کردن زیر لگن ها از نمونه ی این مشکلات است. اما از نظر تنوع رنگ محصولی خوب است.


سینک ظرفشویی با تنوع های بینظیر در فروشگاه یراق نما

مدل های سینک ظرفشویی

سینک ها از هر جنسی که تهیه گردند، می توانند در مدل های تک لگن، دو لگن یا دوقلو طراحی و تولید شوند.

کاربرد سینک نوع دوقلو بیشتر است و به دلیل گنجایش بیشتر کارایی بیشتری دارد. این سینک ها در اکثر آشپزخانه های جدید کار گذاشته می شوند.

در مورد دوقلو بودن سینک ها نگران فضای اشغال شده نباشید زیرا بر اساس استانداردهای موجود     می توان ابعاد گوناگونی از این نوع سینک را تهیه کرد.

برخی از سینک های دوقلو در هر دو طرف دارای بخش مسطح هستند که در صورتی که فضای کافی برای نصبشان در آشپزخانه باشد، بهترین و کارآمد ترین نوع سینک به شمار می روند. زیرا می توانید در فضای باز آن ها کار شست و شو را راحت تر انجام دهید. برخی از آن ها تنها در یک طرف دارای بخش مسطح می باشند که آن نیز به نوبه ی خود کارایی لازم را خواهد داشت و فضای کمتری را نیز از نظر طولی نسبت به نوع قبلی اشغال خواهد نمود.

در پایان باید گفت انتخاب سینک در کنار همه ی موارد و استانداردهایی که گفته شد، به سلیقه ی افراد بستگی دارد. با تنوعی که در روزگار حاضر در تولید محصولات هست، هیچ گونه محدودیتی در انتخاب وجود نخواهد داشت.  سایت حاضر آماده ی دریافت سفارشات سینک ظرفشویی است. در این فروشگاه اینترنتی انواع مدل های سینک ظرفشویی با جنس ها و کیفیت های عالی به مشتریان گرامی ارائه خواهد شد. مشخصات و اطلاعات دقیق هر محصول در کنار تصویر آن ثبت شده است و شما می توانید سینک ظرفشویی متناسب با سلیقه ی خود را با توجه به کیفیت و کارایی آن انتخاب نمایید. فروشگاه اینترنتی یراق نما همچنین عرضه کننده ی محصولات مشابه نظیر اجاق گاز رومیزی است که می توانید مدل ها و انواع گوناگون آن را مشاهده نموده و سفارش آن را ثبت نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *