سینک ظرفشویی آشپزخانه یراق نما

سینک ظرفشویی و دوام، کیفیت و کارآیی آن تأثیر بسیار زیادی در دکوراسیون فضای آشپزخانه دارد. آشپزخانه ها بخش بسیار پراهمیتی در فضای خانه می باشند و قسمت اعظمی از کارهای مربوط به خانه و امور مربوط به آشپزی در کنار سینک ظرفشویی انجام می گیرد. خصوصیت این محصول به خصوص مرتبط با اصول بهداشتی است ضمن این که زیبایی و چشم نوازی آن نیز در دکوراسیون خانه بسیار حائز اهمیت است.

دکوراسیون آشپزخانه های مدرن امروزی از جمله عناوینی است که روزانه به طور متداول در فضای مجازی بسیار زیاد جستجو می شود. در دنیای امروز مردم برای انتخاب چیدمان منازل، سلیقه های متنوع و متفاوت بسیاری دارند. بسیاری از مردم حداقل یک بار در سال به فکر تغییر چیدمان فضای منازل خود می باشند. 

در ایران دکوراسیون آشپزخانه ها و طراحی آنها بسیار رواج یافته است و از اهمیت زیادی برخوردار شده است. بسیاری از انواع سینک های ظرفشویی بسیار متنوع، زیبا و شیک هستند که با طراحی های بی نظیر خود پاسخگوی سلیقه های بسیاری از مردم می باشد. 

چیدمان سینک ظرفشویی مناسب و طراحی متناسب با فضای آشپزخانه، همچنین انتخاب مدل آن با توجه به تنوع زیاد آنها برای فضای آشپزخانه یکی از سخت ترین انواع طراحی دکوراسیون در محیط منازل می باشد، می توانید با مراجعه به سایت یراق نما انواع مدل های امروزی را مشاهده کرده و برای بهترین انتخاب و داشتن بهترین دیزاین برای دکوراسیون زیبای آشپزخانه خود کمک بگیرید.

 

جنس سینک ظرفشویی

 

جنس سینک ظرفشویی می تواند از جنس و مواد گوناگون و متنوعی باشد. در دهه های اخیر از کودکی تا امروز شاید سینک ها را بیشتر از نوع فلزی آن دیده باشیم. نیاز به صاف و صیقلی بودن سینک ظرفشویی، ساخت آن از فلزاتی نظیر استیل یا آلومینیوم را ایجاب می نمود. در سال های اخیر با پیشرفت تکنولوژی میل به تنوع و تحول در فضاها و دکوراسیون آن ها سازندگان را به سمت استفاده از اجناس و مواد دیگری برای تولید سینک ظرفشویی برده است.

چنان که امروز شاهد انواع متفاوت و مدرنی از سینک ظرفشویی با جنسی از شیشه یا گرانیت و مانند این ها در کنار نمونه های استیل آن هستیم.

 

سینک ظرفشویی با کیفیت را چگونه بشناسیم؟

 

این که جنس سینک از چه چیز باشد و با چه میزان استحکامی ساخته شده باشد، حائز اهمیت است. اما باید توجه داشت انواع سینک های ظرفشویی تولید شده به دلیل رقابت شدید در بازار، جهت حفظ رضایت مشتریان گرامی با نهایت دقت، کیفیت و استحکام ساخته می شوند. فرقی نمی کند که سینک ظرفشویی از جنس شیشه، گرانیت با استیل ساخته شود، زیرا در ساخت سینک با تمام این مواد و اجناس، استحکام امری تضمین شده خواهد بود.

در کنار توجه به میزان استحکام سینک، به هموار و صیقلی بودن تمام سطح آن حتما توجه کنید. از نظر اصول بهداشتی این نکته بسیار حائز اهمیت است که سینک ها دارای زبری و ناصافی در هیچ نقطه ی آن نباشند تا از تجمع آلودگی و جرم و باکتری در سطح آن جلوگیری به عمل آید.

 

سینک ظرفشویی آشپزخانه دو قلو در فروشگاه اینترنتی یراق نما

سینک ظرفشویی نباید آب را در هیچ نقطه ای نگه دارد

نکته ی بعدی که باید در ساخت سینک ظرفشویی به آن توجه شده باشد، رعایت شیب ملایم مناسب برای راهنمایی آب به سمت خروجی سینک است. چنانچه سینک نصب شده این شیب را نداشته باشد یا در جاهایی از آن گودی و ناهمواری وجود داشته باشد، آب در این قسمت ها تجمع خواهد کرد و باعث زردی و ایجاد لک هایی خواهد شد که خصوصا در محیط آشپزخانه چندان خوشایند نیست. به مرور زمان با قراردادن ظروف بر روی برخی از انواع فلزی سینک  ظرفشویی که از استحکام لازم برخوردار نیستند، گودی و تو رفتگی ایجاد خواهد شد بنابراین لازم است حتما در انتخاب جنس سینک خوب و کارآمد دقت شود. در ادامه به انواع سینک ها بیشتر خواهیم پرداخت.

 

تکنولوژی سینک ظرفشویی09 یراق نما   ۳ تکنولوژی جدید سینک ظرفشویی(برای فضای کوچک) 🙂 

امروزه با پیشرفت  تکنولوژی سینک ظرفشویی از فضا استفاده بهینه می شود. سینک های ظرفشویی با تکنولوژی های جدید، برای آشپزخانه های مدرن و کوچک مناسب هستند. در واقع این سینک های ظرفشویی، قابلیت های چندگانه دارند. شاید با خود فکر کنید تکنولوژی سینک ظرفشویی بر روی قیمت سینک تاثیر بسیاری دارد. واقعیت هم البته همین است. اگر در ادامه با ما همراه باشید می بینید که استفاده از جدیدترین تکنولوژی سینک ظرفشویی…

 

سینک ظرفشویی استیل

 

رایج ترین و متداول ترین نوع سینک که از گذشته تا کنون تولید می شده ، سینک استیل است. این سینک به دلیل داشتن سطح صاف و صیقلی، جنس ضد زنگ و دوام و استحکامش تولید شده و بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. سینک ظرفشویی استیل خود دارای مدل های متنوعی است که آن ها را معرفی خواهیم کرد.

یکی از مدل های سینک ظرفشویی که با استقبال بیشتری در خانه های مدرن رو به روست، سینک استیل توکار است. مدل این سینک به این جهت توکار گفته می شود که لبه های آن مخفی و داخل سطح رویی کابینت کارگذاری می شود. برای این کار لازم است صفحه ی رویی کابینت بر اساس طول و عرض سینک ظرفشویی برش داده شود و سینک از بالا داخل آن کار گذاشته و نصب شود. به این ترتیب بخش های باقی مانده از سطح کابینت سینک را احاطه می کند.

مدل دیگر، که در گذشته بیشتر شاهد آن بوده ایم، سینک ظرفشویی روکار است. این سینک خود دارای چهارچوب است و بر روی کابینتی نصب می شود که رویه ای ندارد. سینک از قسمت عقب به دیوار می چسبد و قاب آن در لبه ی جلویی معمولا از مرز کابینت عبور می کند.

سطح کناری لگن ظرفشویی معمولا دارای آج است. دلایل مختلفی برای آج دار ساخته شدن این سینک ها وجود دارد. مثلا نگه داشتن و هدایت تدریجی آب، جلوگیری از سر خوردن و افتادن ظروف روی سینک و پیشگیری از خش افتادن سطح استیل که این دلیل آخر از همه ی دلایل مهم تر است.

آجدار بودن سینک ظرفشویی محاسنی که ذکر شد را دارد اما یکی از مشکلاتی که ایجاد می کند، دشواری شست و شوی آن است.

ناگفته نماند که این سینک های ظرفشویی مدرن چه از نوع روکار و چه مدل توکار آن شامل تک لگنه و دو لگنه یا دوقلو می شوند. نوع دوقلوی آن بسیار مناسب برای شست و شوی راحت ظرفها با دست است، به صورتی که در یک طرف آن ظرفهای کثیف و نشسته قرار می گیرد و در طرف دیگر، می توان آنها را شسته و آب کشی کنیم. البته انتخاب نوع تک لگنه یا دو لگنه آن بستگی به فضای معماری آشپزخانه همچنین اندازه ی خود آشپزخانه دارد.


تمیز کردن سینک ظرفشویی10 یراق نما  ۳ روش ساده تمیز کردن سینک ظرفشویی 🙂 

در این مقاله درباره روش‌های تمیز کردن انواع سینک ظرفشویی صحبت می کنیم که بسیار مهم هستند. اما کیفیت سینک نیز تا حد زیادی می‌تواند در کثیف شدن، جرم گرفتن و خش افتادن آن موثر باشد. پس توصیه ما به شما کاربران عزیز این است همیشه سعی کنید از سینک‌های با کیفیت و برندهای معتبر استفاده کنید و …

 

سینک ظرفشویی شیشه ای در فروشگاه اینترنتی یراق نما

سینک ظرفشویی شیشه ای

 

این مدل سینک ظرفشویی یکی از زیباترین و خاص ترین مدل ها از نظر طراحی و مناسب برای کسانی است که به دنبال دکوراسیون خاص هستند. اما خاصیت خوب آن تنها بصری است و کارایی مانند سایر سینک ها ندارد و برای کسانیکه به چیزی شیک تر از سینک استیل می اندیشند، گزینه ی مناسبی می باشد.

سینک ظرفشویی شیشه ای در رنگ ها و طرح های مختلفی ارائه می شود.

اما نکته ای در رابطه با این سینک ها وجود دارد این است که به اندازه ی سینک های ظرفشویی استیل قوی نخواهند بود. همچنین باید دقت شود که ظرف های بسیار سنگین رو داخل آنها قرار ندهید هر چند که این نوع سینک ها طوری طراحی می شوند که برای استفاده ی روزمره مناسب باشند و مقاومت لازم را داشته باشند و از ایمنی بالایی برخوردار باشند. کاسه ی استفاده شده در این نوع سینک معمولا از جنس استل می باشد. سینک های شیشه ای گرانتر از سینک های استیل هستند. بنابر این اگر دنبال چیزی شیک، مدرن و زیبا در آشپزخانه خود هستید این مدل سینک می تواند انتخاب مناسبی باشد.

البته در این سینک ظرفشویی نیز تمام استاندارد های لازمی که ذکر کردیم می تواند رعایت شود و شیشه ی استفاده شده در آنها از شیشه ی ایمنی با کیفیت بالا ساخته شده است، اما مشکل اصلی این سینک ها پس از نصب و استفاده روشن خواهد شد.

جنس این مدل از سینک خیلی زود دچار آسیب دیدگی و خط و خش می شود. این مسئله نه تنها باعث تاثیر در کاهش زیبایی ابتدایی محصول می شود، بلکه کسانی که از آن استفاده می کنند را از نظر بهداشتی نیز دچار مشکل می سازد. همانطور که می دانید وجود خط و خش امکان تجمع آلودگی ها و جرم می شود و در خش ها و آسیب دیدگی های ایجاد شده حتما امکان تجمع آلودگی ها وجود دارد. مسئله ی دیگری که در مورد اینگونه سینک وجود دارد لک برداشتن جنس شیشه است. همانطور که می دانیم شیشه نسبت به جنس های دیگر موجود بیشتر در معرض ایجاد خط و خش و لکه می باشد و در وضوح نشان دادن آن ها نیز کاملا بی نظیر است! به همین دلیل با توجه به خصوصیت های گفته شده و مشکلات دیگر، تهیه ی این مدل خیلی زود صاحبانش را پشیمان کرده است، البته ناگفته نماند هستند کسانی که با خرید آن اصلا پشیمان نمی شوند. برای اطلاعات بیشتر می توانید به راهنمای خرید سینک ظرفشویی مراجعه فرمایید.

 

روش های رفع گرفتگی سینک ظرفشویی یراق نما  ۳ روش رفع گرفتگی سینک ظرفشویی good 

راه های بسیاری برای رفع گرفتگی سینک وجود دارد. استفاده از شوینده ها و مواد پاک کننده طبیعی مانند سرکه، جوش شیرین و پودر لباسشویی دستی و … همه از راه­کارهای متداول برای رفع گرفتگی سینک ظرفشویی هستند . اما واقعیت این است نباید  معجزه نظافت سینک ظرفشویی را به صورت روزانه برای جلوگیری از گرفتگی آن نادیده گرفت. بیشتر افراد ممکن است به جای نظافت روزانه و خارج کردن باقی مانده مواد غذایی از مسیر فاضلاب به دنبال استفاده کردن از لوله بازکن­ها برای رفع گرفتگی سینک ظرفشویی در مواقع ضروری باشند.

 

سینک ظرفشویی گرانیتی

 

سینک ظرفشویی گرانیتی ترکیبی از جنس سنگ گرانیت با رزین و مواد دیگر تمی باشد. این مدل سینک نیز می تواند رنگ های گوناگونی داشته باشد و به دلیل زیبایی و خاص بودن ظاهری جلوه ی خوبی به دکوراسیون فضای آشپزخانه خواهد داد. چنانچه سینک ظرفشویی گرانیتی از نوع با کیفیتش تهیه شود، سالیان سال در آشپرخانه ی شما به زیبایی خودنمایی خواهد کرد اما اگر آن را از انواع نامرغوب و فاقد کیفیت لازم تهیه کنید، همانند سینک های شیشه ای می تواند برایتان دردسرساز شود.

مشکلاتی از قبیل شکستگی، ترک برداشتن، نشان دادن لکه های آب و عرق کردن زیر لگن ها از نمونه ی این مشکلات است. اما از نظر تنوع رنگ محصولی خوب است.

سینک ظرفشویی گرانیتی01 یراق نما  بهترین برندهای سینک ظرفشویی گرانیتی 🙂 

انتخاب بهترین سینک برای آشپزخانه بسیار اهمیت داردو در این مقاله ما به مقایسه سینک ظرفشویی گرانیتی با سینک ظرفشویی استیل پرداخته ایم و معایب و مزایای سینک ظرفشویی گرانیتی را بیان کرده ایم. هر آنچه که باید در رابطه با سینک ظرفشویی گرانیتی بدانید در این مقاله بیان شده است…

 

سینک طرفشویی استیل در فروشگاه اینترنتی یراق نما

مدل سینک های ظرفشویی

 

سینک ها از هر جنسی که تهیه گردند، می توانند در مدل های تک لگن، دو لگن یا دوقلو طراحی و تولید شوند که خریدار با توجه به اندازه محیط آشپزخانه یا بر اساس نیاز آنرا انتخاب می کند.

کاربرد سینک نوع دوقلو بیشتر است و به دلیل گنجایش بیشتر کارایی بیشتری دارد. این سینک ها در اکثر آشپزخانه های جدید کار گذاشته می شوند.

در مورد دوقلو بودن سینک ها نگران فضای اشغال شده نباشید زیرا بر اساس استانداردهای موجود می توان ابعاد گوناگونی از این نوع سینک را تهیه کرد.

برخی از سینک های دوقلو در هر دو طرف دارای بخش مسطح هستند که در صورتی که فضای کافی برای نصبشان در آشپزخانه باشد، بهترین و کارآمد ترین نوع سینک به شمار می روند. زیرا می توانید در فضای باز آن ها کار شست و شو را راحت تر انجام دهید. برخی از آن ها تنها در یک طرف دارای بخش مسطح می باشند که آن نیز به نوبه ی خود کارایی لازم را خواهد داشت و فضای کمتری را نیز از نظر طولی نسبت به نوع قبلی اشغال خواهد نمود.

سینک ظرفشویی یراق نما  راهنمای خرید سینک ظرفشویی 🙂 

خرید سینک ظرفشویی برای آشپزخانه با توجه به نوع جنس بدنه سینک و کارآیی سینک دارای انواع مختلفی می باشند: سینک های ظرفشویی استیل، سینک ظرفشویی شیشه ای، سینک های ظرفشویی گرانیتی. سینک های ظرفشویی استیل به نوبه ی خود شامل دو نوع هستند: ۱٫سینک های ظرفشویی استیل توکار ۲٫سینک های ظرفشویی استیل روکار.


در پایان باید گفت انتخاب سینک در کنار همه ی موارد و استانداردهایی که گفته شد، به سلیقه ی افراد بستگی دارد. با تنوعی که در روزگار حاضر در تولید محصولات هست، هیچ گونه محدودیتی در انتخاب وجود نخواهد داشت.  سایت حاضر آماده ی دریافت سفارشات سینک ظرفشویی است. در این فروشگاه اینترنتی انواع مدل های سینک ظرفشویی با جنس ها و کیفیت های عالی به مشتریان گرامی ارائه خواهد شد. مشخصات و اطلاعات دقیق هر محصول در کنار تصویر آن ثبت شده است و شما می توانید سینک ظرفشویی متناسب با سلیقه ی خود را با توجه به کیفیت و کارایی آن انتخاب نمایید. فروشگاه اینترنتی یراق نما همچنین عرضه کننده ی محصولات مشابه نظیر اجاق گاز رومیزی است که می توانید مدل ها و انواع گوناگون آن را مشاهده نموده و سفارش آن را ثبت نمایید.

 

۸ دیدگاه برای “سینک ظرفشویی”

 1. سلام. وقتتون بخیر. بببخشید ممکنه منو راهنمایی کنید؟ من میخوام از شما اینترنتی خرید کنم، میشه بفرمایید که از بین مدل های موجود داخل سایت چه انتخابی میتونم داشته باشم؟

  • سلام. شما میتوانید با توجه به فضای موجود در کابینت آشپزخانه خود یکی از انواع سینک های ظرفشویی اخوان یا استیل البرز وشرکت کن را انتخاب نمایید .همه این شرکت های دارای سینک های با کیفیت بالا وگارانتی میباشند.

 2. با عرض سلام و خسته نباشید میخواستم ببینم سینک اخوان یا البرز کدام بهتره؟
  از همه نظر،ضخامت سینک، جنس سینک، کیفیت سینک وگارانتی و پشتیبانی و خلاصه همه چی، خداوکیلی راهنمایی کنید

  • سلام هر دو شرکت اخوان واستیل البرز دارای سینک های با کیفیتی هستند شما میتوانید با توجه به بودجه مدنظر تون یکی از انواع مدلهای سینک ظرفشویی اخوان یا استیل البرز را انتخاب نمایید.

 3. با سلام و احترام
  میخواستم از رفتار بسیار حرفه ای (اعم از مشاوره، قبول سفارش، ارسال به موقع و تحویل سالم لوازم خریداری شده)از سایت اینترنتی یراق نما تشکر ویژه ای داشته باشم.
  امیدوارم که همیشه در این موضوع تداوم داشته باشید.
  آرزوی موفقیت برای شما دارم.

  • سلام .متشکریم این باعث افتخار شرکت یراق نما است که مشتریان ما از عملکرد پرسنل ما رضایت کامل دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *