سینک ظرفشویی آشپزخانه یراق نما

سینک ظرفشویی و کیفیت و دوام آن تأثیر بسزایی در نمای کلی محیط اطراف دارد. آشپزخانه ها بخش بسیار مهمی در خانه می باشند و بخش مهمی از کارهای مربوط به خانه و آشپزخانه در کنار سینک ظرفشویی انجام می شود. کیفیت این محصول به ویژه مرتبط با اصول بهداشتی است ضمن این که زیبایی و چشم نوازی آن نیز در دکوراسیون محیط بسیار حائز اهمیت است.

دکوراسیون آشپزخانه های امروزی از جمله عنوان هایی است که روزانه به طور متداول در فضای مجازی جستجو می شود. امروزه مردم برای انتخاب دکوراسیون های منازل و سلیقه های متفاوت بسیاری دارند. بسیاری از مردم در سال حداقل یک بار به فکر تغییر دکوراسیون منزل خود می باشند. 

دکوراسیون آشپزخانه ها و طراحی آنها در ایران بسیار رواج یافته است. بسیاری از این مدل ها زیبا و شیک هستند که با طراحی های منحصر به فرد خود پاسخگوی سلیقه های بسیاری از مردم می باشد. 

طراحی و چیدمان سینک ظرفشویی مناسب و همچنین انتخاب مدل آن برای فضای آشپزخانه یکی از سخت ترین انواع چیدمان و طراحی دکوراسیون در فضای منزل می باشد، می توانید با مراجعه به سایت یراق نما انواع مدل های امروزی را مشاهده کرده و برای بهترین انتخاب و داشتن بهترین دیزاین برای دکوراسیون زیبای آشپزخانه خود کمک بگیرید.

 

جنس سینک ظرفشویی

 

جنس سینک ظرفشویی می تواند از جنس و مواد گوناگون و متنوعی باشد. در دهه های اخیر از کودکی تا امروز شاید سینک ها را بیشتر از نوع فلزی آن دیده باشیم. نیاز به صاف و صیقلی بودن سینک ظرفشویی، ساخت آن از فلزاتی نظیر استیل یا آلومینیوم را ایجاب می نمود. در سال های اخیر میل به تنوع و تحول در فضاها و دکوراسیون آن ها سازندگان را به سمت استفاده از اجناس و مواد دیگری برای تولید سینک ظرفشویی برده است.

چنان که امروز شاهد انواع متفاوت و مدرنی از سینک ظرفشویی با جنسی از شیشه یا گرانیت و مانند این ها در کنار نمونه های استیل آن هستیم.

 

سینک ظرفشویی با کیفیت را چگونه بشناسیم؟

 

این که جنس سینک از چه چیز باشد و با چه میزان استحکامی ساخته شده باشد، حائز اهمیت است. اما باید توجه داشت انواع سینک های ظرفشویی تولید شده به دلیل رقابت شدید در بازار، جهت حفظ رضایت مشتریان گرامی با نهایت دقت، کیفیت و استحکام ساخته می شوند. فرقی نمی کند که سینک ظرفشویی از جنس شیشه، گرانیت با استیل ساخته شود، زیرا در ساخت سینک با تمام این مواد و اجناس، استحکام امری تضمین شده خواهد بود.

در کنار توجه به میزان استحکام سینک، به هموار و صیقلی بودن تمام سطح آن حتما توجه کنید. از نظر اصول بهداشتی این نکته بسیار حائز اهمیت است که سینک ها دارای زبری و ناصافی در هیچ نقطه ی آن نباشند تا از تجمع آلودگی و جرم و باکتری در سطح آن جلوگیری به عمل آید.

 

سینک ظرفشویی آشپزخانه دو قلو در فروشگاه اینترنتی یراق نما

سینک ظرفشویی نباید آب را در هیچ نقطه ای نگه دارد

نکته ی بعدی که باید در ساخت سینک ظرفشویی به آن توجه شده باشد، رعایت شیب ملایم مناسب برای راهنمایی آب به سمت خروجی سینک است. چنانچه سینک نصب شده این شیب را نداشته باشد یا در جاهایی از آن گودی و ناهمواری وجود داشته باشد، آب در این قسمت ها تجمع خواهد کرد و باعث زردی و ایجاد لک هایی خواهد شد که خصوصا در محیط آشپزخانه چندان خوشایند نیست.

بر روی برخی از انواع فلزی سینک ظرفشویی که استحکام لازم را ندارند، به مرور با قرار دادن ظروف مقداری گودی و تو رفتگی ایجاد خواهد شد بنابراین لازم است حتما در انتخاب جنس خوب سینک دقت شود.

در ادامه به انواع سینک ها بیشتر خواهیم پرداخت.

 

سینک ظرفشویی استیل

 

رایج ترین و متداول ترین نوع سینک که از گذشته تا کنون تولید می شده ، سینک استیل است. این سینک به دلیل داشتن سطح صاف و صیقلی، جنس ضد زنگ و دوام و استحکامش تولید شده و بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. سینک ظرفشویی استیل خود دارای مدل های متنوعی است که آن ها را معرفی خواهیم کرد.

یکی از مدل های سینک ظرفشویی که با استقبال بیشتری در خانه های مدرن رو به روست، سینک استیل توکار است. مدل این سینک به این جهت توکار گفته می شود که لبه های آن مخفی و داخل سطح رویی کابینت کارگذاری می شود. برای این کار لازم است صفحه ی رویی کابینت بر اساس طول و عرض سینک ظرفشویی برش داده شود و سینک از بالا داخل آن کار گذاشته و نصب شود. به این ترتیب بخش های باقی مانده از سطح کابینت سینک را احاطه می کند.

مدل دیگر، که در گذشته بیشتر شاهد آن بوده ایم، سینک ظرفشویی روکار است. این سینک خود دارای چهارچوب است و بر روی کابینتی نصب می شود که رویه ای ندارد. سینک از قسمت عقب به دیوار می چسبد و قاب آن در لبه ی جلویی معمولا از مرز کابینت عبور می کند.

سطح کناری لگن ظرفشویی معمولا دارای آج است. دلایل مختلفی برای آج دار ساخته شدن این سینک ها وجود دارد. مثلا نگه داشتن و هدایت تدریجی آب، جلوگیری از سر خوردن و افتادن ظروف روی سینک و پیشگیری از خش افتادن سطح استیل که این دلیل آخر از همه ی دلایل مهم تر است.

آجدار بودن سینک ظرفشویی محاسنی که ذکر شد را دارد اما یکی از مشکلاتی که ایجاد می کند، دشواری شست و شوی آن است.

ناگفته نماند که این سینک های ظرفشویی مدرن چه از نوع روکار و چه مدل توکار آن شامل تک لگنه و دو لگنه یا دوقلو می شوند. نوع دوقلوی آن بسیار مناسب برای شست و شوی راحت ظرفها با دست است، به صورتی که در یک طرف آن ظرفهای کثیف و نشسته قرار می گیرد و در طرف دیگر، می توان آنها را شسته و آب کشی کنیم. البته انتخاب نوع تک لگنه یا دو لگنه آن بستگی به فضای معماری آشپزخانه همچنین اندازه ی خود آشپزخانه دارد.

 

سینک ظرفشویی شیشه ای در فروشگاه اینترنتی یراق نما

سینک ظرفشویی شیشه ای

 

این مدل سینک ظرفشویی یکی از زیباترین و خاص ترین مدل ها از نظر طراحی و مناسب برای کسانی است که به دنبال دکوراسیون خاص هستند. اما خاصیت خوب آن تنها بصری است و کارایی مانند سایر سینک ها ندارد و برای کسانیکه به چیزی شیک تر از سینک استیل می اندیشند، گزینه ی مناسبی می باشد.

سینک ظرفشویی شیشه ای در رنگ ها و طرح های مختلفی ارائه می شود.

اما نکته ای در رابطه با این سینک ها وجود دارد این است که به اندازه ی سینک های ظرفشویی استیل قوی نخواهند بود. همچنین باید دقت شود که ظرف های بسیار سنگین رو داخل آنها قرار ندهید هر چند که این نوع سینک ها طوری طراحی می شوند که برای استفاده ی روزمره مناسب باشند و مقاومت لازم را داشته باشند و از ایمنی بالایی برخوردار باشند. کاسه ی استفاده شده در این نوع سینک معمولا از جنس استل می باشد. سینک های شیشه ای گرانتر از سینک های استیل هستند. بنابر این اگر دنبال چیزی شیک، مدرن و زیبا در آشپزخانه خود هستید این مدل سینک می تواند انتخاب مناسبی باشد.

البته در این سینک ظرفشویی نیز تمام استاندارد های لازمی که ذکر کردیم می تواند رعایت شود و شیشه ی استفاده شده در آنها از شیشه ی ایمنی با کیفیت بالا ساخته شده است، اما مشکل اصلی این سینک ها پس از نصب و استفاده روشن خواهد شد.

این جنس سینک خیلی سریع دچار خش و آسیب می شود. این مسئله نه تنها در کاهش زیبایی اولیه ی محصول تأثیر دارد، بلکه استفاده کنندگان را از نظر بهداشتی نیز دچار مشکل می سازد. زیرا در خش ها و ناصافی های ایجاد شده قطعا امکان تجمع آلودگی و جرم وجود دارد. مسئله ی دیگر لک برداشتن جنس شیشه است. شیشه نسبت به جنس های دیگر بیشتر در معرض ایجاد لکه هاست و در وضوح نشان دادن آن ها نیز کاملا بی نظیر است! بنابر این دلایل و مشکلات دیگر، تهیه ی این مدل خیلی زود صاحبانش را پشیمان کرده است، اما هستند کسانی که با خرید آن اصلا پشیمان نمی شوند. برای اطلاعات بیشتر می توانید به راهنمای خرید سینک ظرفشویی مراجعه فرمایید.

 

سینک ظرفشویی گرانیتی

 

سینک ظرفشویی گرانیتی از ترکیب جنس سنگ گرانیت با رزین و مواد دیگر تهیه می شود. این مدل سینک نیز می تواند رنگ های گوناگون داشته باشد و به دلیل زیبایی و خاص بودن ظاهری جلوه ی خوبی به دکوراسیون آشپزخانه خواهد داد. چنانچه سینک ظرفشویی گرانیتی از نوع با کیفیتش تهیه شود، سالیان سال در آشپرخانه ی شما به زیبایی خودنمایی خواهد کرد اما اگر آن را از انواع نامرغوب و فاقد کیفیت لازم تهیه کنید، همانند سینک های شیشه ای می تواند برایتان دردسر ساز شود.

مشکلاتی از قبیل شکستگی، ترک برداشتن، نشان دادن لکه های آب و عرق کردن زیر لگن ها از نمونه ی این مشکلات است. اما از نظر تنوع رنگ محصولی خوب است.

 

سینک طرفشویی استیل در فروشگاه اینترنتی یراق نما

مدل های سینک ظرفشویی

 

سینک ها از هر جنسی که تهیه گردند، می توانند در مدل های تک لگن، دو لگن یا دوقلو طراحی و تولید شوند که خریدار با توجه به اندازه محیط آشپزخانه یا بر اساس نیاز آنرا انتخاب می کند.

کاربرد سینک نوع دوقلو بیشتر است و به دلیل گنجایش بیشتر کارایی بیشتری دارد. این سینک ها در اکثر آشپزخانه های جدید کار گذاشته می شوند.

در مورد دوقلو بودن سینک ها نگران فضای اشغال شده نباشید زیرا بر اساس استانداردهای موجود می توان ابعاد گوناگونی از این نوع سینک را تهیه کرد.

برخی از سینک های دوقلو در هر دو طرف دارای بخش مسطح هستند که در صورتی که فضای کافی برای نصبشان در آشپزخانه باشد، بهترین و کارآمد ترین نوع سینک به شمار می روند. زیرا می توانید در فضای باز آن ها کار شست و شو را راحت تر انجام دهید. برخی از آن ها تنها در یک طرف دارای بخش مسطح می باشند که آن نیز به نوبه ی خود کارایی لازم را خواهد داشت و فضای کمتری را نیز از نظر طولی نسبت به نوع قبلی اشغال خواهد نمود.

در پایان باید گفت انتخاب سینک در کنار همه ی موارد و استانداردهایی که گفته شد، به سلیقه ی افراد بستگی دارد. با تنوعی که در روزگار حاضر در تولید محصولات هست، هیچ گونه محدودیتی در انتخاب وجود نخواهد داشت.  سایت حاضر آماده ی دریافت سفارشات سینک ظرفشویی است. در این فروشگاه اینترنتی انواع مدل های سینک ظرفشویی با جنس ها و کیفیت های عالی به مشتریان گرامی ارائه خواهد شد. مشخصات و اطلاعات دقیق هر محصول در کنار تصویر آن ثبت شده است و شما می توانید سینک ظرفشویی متناسب با سلیقه ی خود را با توجه به کیفیت و کارایی آن انتخاب نمایید. فروشگاه اینترنتی یراق نما همچنین عرضه کننده ی محصولات مشابه نظیر اجاق گاز رومیزی است که می توانید مدل ها و انواع گوناگون آن را مشاهده نموده و سفارش آن را ثبت نمایید.

 

۷ دیدگاه برای “سینک ظرفشویی”

 1. سلام. وقتتون بخیر. بببخشید ممکنه منو راهنمایی کنید؟ من میخوام از شما اینترنتی خرید کنم، میشه بفرمایید که از بین مدل های موجود داخل سایت چه انتخابی میتونم داشته باشم؟

  • سلام. شما میتوانید با توجه به فضای موجود در کابینت آشپزخانه خود یکی از انواع سینک های ظرفشویی اخوان یا استیل البرز وشرکت کن را انتخاب نمایید .همه این شرکت های دارای سینک های با کیفیت بالا وگارانتی میباشند.

 2. با عرض سلام و خسته نباشید میخواستم ببینم سینک اخوان یا البرز کدام بهتره؟
  از همه نظر،ضخامت سینک، جنس سینک، کیفیت سینک وگارانتی و پشتیبانی و خلاصه همه چی، خداوکیلی راهنمایی کنید

  • سلام هر دو شرکت اخوان واستیل البرز دارای سینک های با کیفیتی هستند شما میتوانید با توجه به بودجه مدنظر تون یکی از انواع مدلهای سینک ظرفشویی اخوان یا استیل البرز را انتخاب نمایید.

 3. با سلام و احترام
  میخواستم از رفتار بسیار حرفه ای (اعم از مشاوره، قبول سفارش، ارسال به موقع و تحویل سالم لوازم خریداری شده)از سایت اینترنتی یراق نما تشکر ویژه ای داشته باشم.
  امیدوارم که همیشه در این موضوع تداوم داشته باشید.
  آرزوی موفقیت برای شما دارم.

  • سلام .متشکریم این باعث افتخار شرکت یراق نما است که مشتریان ما از عملکرد پرسنل ما رضایت کامل دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *