انواع مختلف هود کن

انواع هود کن مجموعه ای از متنوع ترین هود های آشپزخانه هستند که هر سلیقه ای را راضی میکنند. در ساخت هود های کن، مرغوب ترین شیشه و استیل ها به کار رفته است که همین میزان بالای کیفیت باعث طولانی شدن عمر هود کن و تنوع محصولات، باعث جلب رضایت مشتریان شده است. هود کن دارای انواع مختلفی هستند، از جمله:

هود مخفی توکار:

انتخاب کسانی است که فضای آشپزخانه ی آنها محدود بوده و یا طراحی کابینت های آنها مدرن و امروزی است. هودهای مخفی توکار کن از بهترین محصولات تولید شده توسط شرکت کن هستند که قدرت بالای آنها در مکش و طراحی زیبای آنها به خوبی جوابگوی نیاز مشتریان است.

هود کن-یراق نما

مورب:

این نوع هود ها روی دیوار نصب می شوند و مناسب آشپزخانه هایی هستند که در بالای اجاق گاز آن ها، کابینتی قرار ندارد. شرکت کن با ارائه ی انواع مدل های هود شیب دار دست مشتریان را در انتخاب هود، باز میگذارد زیرا این هود ها نیز مانند سایر محصولات کیفیت و تنوع بالایی دارند.

نکات مهم در خرید سینک ظرفشویی

زیر کابینتی:

از محبوب ترین هود های آشپزخانه هستند زیرا با طراحی خاص و قرار گیری این هود ها بین کابینت های بالای گاز فضای کمتری را اشغال میکنند. گفتنی است هود کن در این زمینه بهترین هود های زیر کابینتی را در بازار فروش و در دسترس مشتریان قرار داده است.

جزیره ای:

هود های جزیره ای با اینکه مدت زیادی از تولیدشان نگذشته است، در مدت کوتاهی توانستند محبوبیت زیادی به دست آورند. هود های جزیره ای علاوه بر کیفیت عالی و طراحی زیبا مزیت دیگری نیز دارند، میتوانید این هود ها را روی سقف نصب کنید و نیازی به نصب بین کابینت و یا دیوار ندارند. اگر بخواهیم در مورد مکش این هود ها بگوییم، باید عنوان قدرتمند ترین مکش را به این هود ها اختصاص دهیم. زیبایی چشم نواز  و تناسب این هود ها باعث جلوه ی هرچه بیشتر آشپزخانه تان خواهد شد.

هود کن-یراق نما

مقایسه انواع مختلف هود های آشپزخانه با یکدیگر

هود های زیر کابینتی در بالای گاز و در زیر کابینت تعبیه میشوند و دارای دکمه های فشاری هستند و کنترل لمسی ندارند. این هود ها در دو نوع یک موتوره و دو موتوره عرضه میشوند و چراغ های قابل تنظیم دارند. مکش این هود ها در مقایسه با مدل های به روز کمتر و صدای بیشتری نیز دارند. اما قیمت این هود ها مناسب است و نگهداری این هود ها نیز سخت نیست.

هود های توکار مخفی

این هود ها همانطور که از اسمشان مشخص است فضای آشپزخانه را اشغال نمی کنند و برای کابینت های یکپارچه گزینه عالی هستند. از مزایای این هود ها شستشوی راحت فیلتر ها و تمیز نگه داشتن آشپزخانه است.

هود های جزیره ای و شومینه ای:

درست روی اجاق گاز قرار میگیرند و تقریبا تمام بو و چربی غذا را به بیرون هدایت میکنند و دارای قدرت مکش خیلی خوب و صدای پایین هستند. همچنین حسگر دود و صفحه نمایش الکتریکی نیز دارند.

هود مورب:

زیبایی این هود ها جلوه بیشتری به محیط آشپزخانه تان خواهد داد و عمر موتور این هود ها بیشتر است زیرا در برابر حرارات مستقیم قرار نمی گیرند و همچنین صدای کمتری نسبت به سایر مدل ها دارند. اما قدرت مکش این هود ها نسبت به سایر هود ها کمتر است و به خاطر زاویه ی 45 درجه ی این هود ها، همه ی بخار و بو و چربی را به بیرون منتقل نکنند.

هود کن-یراق نما

بررسی و مقایسه کیفیت هود کن:

هود توکار: اگر بخواهیم مزیت این هود ها را بیان کنیم باید بگوییم هیچ فضایی را در آشپزخانه اشغال نمی کنند و کاملا مخفی میشوند. صدای کم و مکش زیاد این هود ها همانند سایر مدل های فلت (شومینه ای) و مورب است و اگر قصد ندارید هود را در جایی قرار دهید که هیچ نمایی از هود در آشپزخانه دیده نشود، برای خرید گزینه ی مناسبی است.

هود جزیره ای: هود های جزیره ای از نظر کارایی بسیار به هود های شومینه ای شبیه هستند اما این هود ها روی سقف نصب میشوند و مخصوص آشپزخانه هایی است که اجاق گاز در وسط آشپزخانه قرار دارد. این هود ها بسیار شکیل و لوکس هستند و شاید به خاطر طراحی خاص بعضی از نمونه ها، صفحه مکش آنها کوچکتر باشد. شاید ذکر این نکته خالی از لطف نباشد که این نوع هود ها بیشتر جنبه ی جلوه نمایی دارند و مناسب آشپزخانه هایی هستند که پخت و پز کمتری در آنجا انجام میشود. البته اگر صفحه ی مکش این نوع هود ها بزرگ باشد کارایی قابل قبولی همچون هود های مورب و فلت (شومینه ای) دارند.

هنگام خرید هود کن باید توجه داشته باشید که مناسب ترین هود طبق نیاز آشپزخانه تان چه مدلی است و چه قیمتی دارد. شرکت کن ارائه دهنده متنوع ترین لوازم آشپزخانه و به طور ویژه هود می باشد. با مراجعه به این شرکت و مقایسه ی قیمت ها میتوانید خریدی مطمئن و متناسب با نیازتان داشته باشید.

 

هود کن-یراق نما

 

کاربرد هود کن:

انتخاب هود کن برای آشپزخانه نشان دهنده ی حسن سلیقه مشتریان است زیرا این هود ها دارای کاربرد مناسب و طراحی زیبا، همچنین از لحاظ قیمت نیز مقرون به صرفه هستند. هود کن با هدایت دود، بو و بخار غذاها به بیرون از منزل، رطوبت و چربی اضافی را خارج میکنند و باعث میشوند دیوارها و محیط آشپزخانه برای مدت طولانی تری تمیز بمانند و چربی و رطوبت کمتری روی آنها قرار بگیرد و در نتیجه آشپزخانه به محیط نا امنی برای رشد میکروب ها و قارچ ها تبدیل شود.

آشپزخانه بخش بسیار پویا و  مهم فضای خانه بشمار می آید. بیشتر مردم زمان زیادی را برای آماده کردن وعده های غذایی مناسب برای اعضای خانواده در آن سپری میکنند که فضای آشپزخانه می تواند برای خیلی از خانواده ها مکانی برای صرف وعده های غذایی باشد.به همین دلیل این فضا یکی از مهمترین بخش های خانه می باشد و اینکه چگونه آن را طراحی کنیم بسیار اهمیت دارد. یکی از پر اهمیت ترین و پرکاربردترین وسایل آشپزخانه، اجاق گاز است که بیشترین و مهم ترین زمان پخت و پز در کنار این وسیله انجام می گیرد. اجاق گازهای رومیزی از جهت طراحی دکوراسیون می توانند جلوه ای خاص و به فضای آشپزخانه ببخشند.

البته پیش از آن که به ظاهر بپردازیم، باید مهم ترین مزیت اجاق گاز رومیزی را ذکر کنیم. در دوران حاضر خصوصا در انبوه سازی شهرهای شلوغ از جمله پایتخت، فضای کافی برای وسایل حجیم وجود ندارد. در این شرایط تلاش می شود وسایلی با حداقل حجم و نیاز به اشغال فضا تهیه شود. این مسئله خصوصا در آشپزخانه اهمیت ویژه ای می یابد زیرا این بخش از خانه معمولا محلی برای وسایل کاربردی است که خرید و حفظشان اجتناب ناپذیر است. تهیه ی گاز رومیزی به جای نوع فر دار می تواند یک راهکار خوب برای این مسئله باشد.

از دیگر مزایای گاز رومیزی خالی بودن فضای زیر آن برای استفاده به عنوان کابینت و کشو است که می توان وسایل بی شماری را در آن جای داد و نهایت استفاده از فضای آشپزخانه را داشت.

برای خرید سینک ظرفشویی گرانیتی کلیک کنید

محبوب ترین هود کن کدام است؟

از محبوب ترین هودهای کن می توان به هود زیر کابینتی اشاره کرد.

هود جزیره ای چگونه است؟

از نظر کارایی بسیار شبیه هود شومینه ای است اما بر روی سقف نصب می شود و مخصوص آشپزخانه هایی است که اجاق گاز در وسط آن قرار دارد.

مزیت هود کن نسبت به سایر هودها در چیست؟

این هودها با توجه به کاربرد مناسب، طراحی زیبا و قیمت مقرون به صرفه خود به نسبت دیگر هودها دارای برتری است.

برای آشپزخانه های با ابعاد کوچک کدام نوع هود مناسب است؟

برای این نوع آشپزخانه ها هودهای مخفی توکار بهترین انتخاب است.