راهنمای خرید اجاق گاز رومیزی

خرید اجاق گاز رومیزی مناسب یا انواع اجاق گاز می تواند برای خیلی از افراد تصمیم سختی باشد. اجاق گاز یکی از وسایل بسیار مهم در آشپزخانه می باشد که باید برای انتخاب و خرید آن وقت گذاشت تا این انتخاب بهینه و ارزشمند باشد. مهمترین نکته ای که باید قبل از خرید اجاق گاز به آن توجه داشت اندازه ی محیط آشپزخانه و اندازه گیری فضایی که باید اجاق گاز در آن قسمت قرار گیرد، پس این یکی از عوامل مهم و تاثیرگذار در انتخاب اجاق گاز برای فضای آشپزخانه ی شما و همینطور میزان استفاده از اجاق گاز شما می باشد.

اجاق گاز رومیزی انواع مختلفی دارد که در این مقاله مختصری به آن خواهیم پرداخت، که مشتریان بر حسب سلیقه و فضای آشپزخانه و دکوراسیون داخلی منزل به انتخاب آن می پردازند.

اجاق گازها با توجه به شکل ظاهری انواع مختلفی دارند که به دو دسته اجاق گازهای مبله و اجاق گازهای صفحه ای تقسیم می شوند و هر کدام از آنها شامل دسته بندی مجزایی هستند. مثلا اجاق گاز رومیزی شامل اجاق برقی و اجاق گازی می شوند.

اجاق برقی انرژی مورد نیاز خود را از برق تهیه می کند. از این مدل اجاق ها بیشتر در مناطقی که دسترسی به گاز شهری ممکن نیست استفاده بیشتری می شود. با توجه به مصرف بالای برق در این اجاق گازها در داخل شهر ها کمتر از این مدل اجاق ها استفاده می شود.

اجاق گاز صفحه ای :

اجاق گازهای صفحه ای انرژی خود را از گاز شهری تامین میکنند. با توجه به دسترس بودن گاز در اکثر شهرها و قیمت مناسب گاز شهری نسبت به برق، مشتریان بیشتر به خرید اجاق گازی تمایل دارند و به خاطر همین امر اجاق صفحه ای گازی فروش بیشتری دارد. اجاق گاز صفحه ای با توجه به جنس بدنه آن دارای چند گونه است. یکی اجاق گاز صفحه ای استیل و دیگری اجاق گاز صفحه ای شیشه ای و اجاق گاز ترکیبی استیل با شیشه هستند.

اجاق گاز صفحه استیل دارای بدنه کاملا فلزی است و جنس بدنه آن نسبت به اجاق گاز شیشه ای محکم تر و مطمئن تر است. این مدل اجاق گازها اولین گازهای صفحه ای تولید شده هستند.

خرید گاز رومیزی فروشگاه اینترنتی یراق نما

اجاق گازهای صفحه ای شیشه ای :

جنس بدنه این مدل از گازها از شیشه سکوریت نشکن ساخته شده است. برخلاف تصور بعضی از مشتریان که گمان میکنند صفحه شیشه ای این اجاق گازها شکننده است باید گفت که جنس شیشه ای این اجاق گازها در برابر حرارت بالا و ضربه محکم کاملا مقاوم هستند و به این راحتی قابل شکستن نیستند. نظافت اجاق گازهای شیشه ای بسیار راحت تر از اجاق گازهای استیل است و با توجه به طراحی های زیبای شیشه این اجاق گازها مشتریان بیشتری نسبت به نوع استیل دارند و تنوع محصولات در مدل های اجاق گاز صفحه ای شیشه ای بیشتر است. برای اینکه بیشتر با این مدل از گازها آشنا شوید و اطلاعات بیشتری کسب کنید، می توانید به صفحه ی گاز رومیزی مراجعه نمایید.

خرید گاز رومیزی فروشگاه اینترنتی یراق نما

مزیت اجاق گازهای صفحه ای:

اجاق گازهای صفحه ای دارای دو مزیت می باشند که این مزیت ها عبارتند از:

  • مناسب برای آشپزخانه های کوچک که البته این به معنای این موضوع نیست که این مدل اجاق گازها صرفا برای آشپزخانه های کوچک مناسب می باشند و چرا که در آشپزخانه های بزرگ نیز می توان از آنها استفاده کرد.
  • بسیار در چیدمان فضای داخلی شیک و جذاب هستند و فضای آشپزخانه را خاص تر و زیباتر می کنند.

خرید گاز رومیزی فروشگاه اینترنتی یراق نما

اجاق گازهای تولید شده در داخل کشور از کیفیت بسیار بالایی برخوردارند و به راحتی با برندهای خارجی رقابت می کنند که این برابری هم در تنوع و کیفیت است و هم در خدمات پس از فروش می باشد. همچنین از دیگر مزیت های مهم برندهای ایران می توان به سازگاری بیشتر آنها با سیستم گاز شهری نام برد. هنگام خرید اجاق گاز رومیزی باید علاوه بر ظاهر و کارایی، به نیاز خانواده نیز توجه کرد، به عنوان مثال برای یک خانواده پرجمعیت اجاق گازهای ۵ یا ۶ شعله مناسب است اما برای یک خانواده با جمعیت کمتر اجاق گاز ۴ شعله یا ۲ شعله هم کفایت می کند. برای خرید اجاق گاز رومیزی متناسب فضای آشپزخانه ی منزل خود با مراجعه به صفحه ی محصولات اجاق گاز رومیزی، بهترین برندهای اجاق گازهای صفحه ای در بازار ایران را می توانید از سایت یراق نما با بهترین و مناسب ترین قیمت تهیه کنید.