اجاق گاز رومیزی آشپزخانه

گاز رومیزی یا صفحه ای مدت کوتاهی است که استفاده از آن در منازل متداول شده است و به میزان گاز های فر دار شناخته شده و معمول نیست. اما به تازگی استقبال از این نوع اجاق گاز ها رو به افزایش گذاشته و با توجه به افزایش تقاضاها، تولید یا وارداتشان وارد فاز جدیدی شده است. میزان نوآوری و تنوع در طراحی و ساخت اجاق رومیزی نیز در حال افزایش است. این مطلب راهنمایی خوب جهت خرید گاز رومیزی خواهد بود.

مزایای اجاق گاز رومیزی

آشپزخانه بخشی مهم از خانه است. بسیاری از ما ممکن است ساعاتی طولانی را برای تهیه ی سه وعده ی غذایی مناسب خود و خانواده در آن بگذرانیم. حتی مکان کنار هم بودن خانواده برای صرف غذا در بسیاری از منازل، آشپزخانه ی آن هاست. از این رو مهم است فضای آشپزخانه را چگونه طراحی کنیم و دکوراسیون آن را به چه شکل انجام دهیم. از مهم ترین وسایل آشپزخانه، اجاق گاز است که بیشترین و مهم ترین دقایق پخت و پز در کنار آن انجام می شود. اجاق گازهای رومیزی می توانند جلوه ای خاص و بی نظیر به آشپزخانه ببخشند.

البته پیش از آن که به ظاهر بپردازیم، باید مهم ترین مزیت اجاق گاز رومیزی را ذکر کنیم. در دوران حاضر خصوصا در انبوه سازی شهرهای شلوغ از جمله پایتخت، فضای کافی برای وسایل حجیم وجود ندارد. در این شرایط تلاش می شود وسایلی با حداقل حجم و نیاز به اشغال فضا تهیه شود. این مسئله خصوصا در آشپزخانه اهمیت ویژه ای می یابد زیرا این بخش از خانه معمولا محلی برای وسایل کاربردی است که خرید و حفظشان اجتناب ناپذیر است. تهیه ی گاز رومیزی به جای نوع فر دار می تواند یک راهکار خوب برای این مسئله باشد.

از دیگر مزایای گاز رومیزی خالی بودن فضای زیر آن برای استفاده به عنوان کابینت و کشو است که می توان وسایل بی شماری را در آن جای داد و نهایت استفاده از فضای آشپزخانه را داشت.

در خرید اجاق گاز رومیزی به چه مواردی توجه کنیم؟

گاز رومیزی در انواع، جنس ها، ابعاد و شکل های مختلف ساخته می شوند. انواع آن از نظر سیستم و سوخت مصرفی به دو نوع برقی و گازی تقسیم می شود که لازم است خریداران در هنگام سفارش و خرید به آن توجه کنند. در کشور ما به دلیل ارزان تر بودن گاز شهری نسبت به برق، نوع گازی اجاق گاز رومیزی مورد تقاضاست اما در بسیاری از کشورهای خارجی قضیه عکس است و به علت گران تر بودن گاز، از نوع برقی اجاق گاز ها استفاده می شود.

سطح رویه ی گاز رومیزی نیز از جنس های مختلف مانند شیشه، استیل، شیشه-استیل، آلومینیوم، سرامیک، لعابی و مانند این ها ساخته می شود که هم ظواهر مختلف و هم ویژگی های گوناگون برای گاز رومیزی ایجاد می کنند. در انتخاب جنس، در کنار ظاهر توجه به کیفیت، دوام و کارایی آن نیز لازم و مهم است. همچنین توجه به شکل گاز رومیزی را فراموش نکنید. گاز رومیزی در کنار شکل رایج چهارگوش (مربع یا مستطیل) به اشکال دیگری شامل چند ضلعی، دایره و بیضی نیز طراحی و ساخته می شود. چنانچه فضا و شرایط لازم برای کار گذاشتن آن ها داشته باشید، تهیه ی اجاق گاز رومیزی با شکلی تازه و بدیع می تواند آشپزخانه ی شما را زیباتر سازد و زندگی را از یکنواختی در آورد. روکار یا تو کار بودن اجاق گاز نیز بسته به محل استفاده اهمیت دارد. در ادامه به معرفی انواع آن ها می پردازیم.

اجاق رومیزی برقی

در این مدل از اجاق ها برای تولید حرارت از انرژی الکتریکی استفاده می شود. این اجاق ها در ایران خصوصا در منازل عموما کاربردی ندارند زیرا این انرژی گران قیمت تر از گاز تمام می شود. اما در برخی از نقاط همانند سکوهای نفتی که امکان استفاده از اجاق گاز رومیزی وجود ندارد، می توان از اجاق برقی رومیزی استفاده نمود.

اجاق گاز رومیزی

این محصول با تنوع بسیاری که دارد در کشور ما بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد. گاز شهری در کشور ما ارزان تر از سوخت های دیگر است و برای وسایلی مانند اجاق پخت و پز که مورد استفاده ی روزمره است، به صرفه تر و مناسب تر خواهد بود.

هم اجاق گاز رومیزی و هم اجاق های برقی را می توان با صفحاتی از جنس های گوناگون تولید نمود. از جمله می توان به صفحات استیل شیشه، تمام شیشه، تمام استیل و مانند آن ها اشاره کرد. انتخاب جنس صفحه به کاربرد و سلیقه ی مشتریان بستگی خواهد داشت.

گاز رومیزی استیل

این اجاق گازها از سری اجاق های گاز رومیزی توکار پر تقاضا هستند. فلز استیل دارای مقاومت بالایی است و می توان به عمر آن تا سالیان سال اعتماد کرد. این صفحات گازی در دو نوع آجدار و صاف تولید شده اند که نوع آجدارشان به مرور با کاهش تقاضا مواجه و در نتیجه تولید آن نیز کاهش چشمگیری داشته است. علت این کاهش تقاضا دشواری تمیز کردن سطح آج دار است که بهداشت محیط پخت و پز را با مشکل مواجه می کند.

 

گاز رومیزی فروشگاه اینترنتی سایت یراق نما

 

اجاق گاز رومیزی استیل با سطح صاف نوعی است که بیشتر خریداری می شود اما باید توجه داشت این نوع بیشتر در معرض خش برداشتن است پس بهتر است در شست و شوی آن ها از دستمال نرم استفاده شود. اجاق گاز رومیزی استیل در بین برندهای خارجی و داخلی دارای مدل های متنوعی می باشند اما از آنجا که طرح های داخلی قابل رقابت با طرح های خارجی می باشند و البته از لحاظ قیمت بسیار مناسب تر هستند ما به شما انواع برندهای داخلی را پیشنهاد می دهیم.

اجاق گاز رومیزی شیشه ای

گاز رومیزی شیشه ای دارای تنوع زیادی در طراحی و تولید است و تقاضا برای آن نیز، خصوصا به دلیل زیبایی که دارد بسیار است. شیشه هایی مقاوم و نشکن با توان بالا در تحمل حرارت در تولید این نوع اجاق گازهای رومیزی استفاده می شوند که در کنار زیبایی منحصر به فرد کیفیت و کارایی را نیز تضمین می نمایند. به دلیل سطح صاف و صیقلی شیشه ها، تمیز کردن آن ها به مراتب آسان تر از انواع دیگر اجاق گاز است؛ زیرا درجه ی چسبندگی مواد بر روی شیشه بسیار کم تر از سایر جنس ها می باشد. نمونه ی خارجی گاز رومیزی شیشه ای در برندهای مختلف وجود دارد اما با توجه به توانمندیهای برندهای داخل و طراحی های خاص و ویژه توانستیم در این عرصه با برندهای خارجی رقابت کنیم. در فروشگاه اینترنتی یراق نما انواع برندهای داخلی موجود می باشند که شما با مراجعه به دسته بندی مربوط به گاز رومیزی میتوانید بهترین انتخاب را از بین این برندهای داخلی داشته باشید. برای اطلاعات بیشتر می توانید به راهنمای خرید گاز رومیزی مراجعه فرمایید.

اجاق روکار یا توکار؟

گاز رومیزی روکار محصولی به تمام معنا رومیزی است؛ یعنی می توان آن را همانند انواع اشیاء جا به جا کرد و از نقطه ای به نقطه ی دیگر و حتی روی زمین قرار داد. این مدل از اجاق گاز رومیزی از ایام قدیم تولید می شده و کاربرد داشته است. شاید بیشتر بتوانیم آن ها را در محل های کار ببینیم که از اجاق گاز رومیزی تنها برای تهیه ی چای و گم کردن غذا استفاده می شود و قابلیت جابه جایی آن استفاده اش در محیط های کار را آسان می نماید. نمون های مدرن از این نوع اجاق گازهای رومیزی نیز تولید می شوند که در آن ها معمولا پیچ کنترل شعله به سبک گازهای قدیم یا گاز های فردار در جلوی اجاق قرار گرفته است.

گاز رومیزی فروشگاه اینترنتی سایت یراق نما

اما اجاق گازهای رومیزی یا صفحه ای توکار که بیشتر در منازل مدرن امروزی به کار می رود، دیگر قابلیت جا به جایی نخواهد داشت. طبیعی است که در آشپزخانه ی یک منزل مسکونی با دکوراسیون طراحی شده، اصلا نیازی هم به این جا به جایی نیست بلکه نیاز به ثبات وسیله در محل بیشتر وجود دارد. انواع اجاق گاز رومیزی توکار در هر جای محیط آشپزخانه اعم از کنار دیوار یا پیشخوان جلویی قابل کارگذاشتن است و محل آن در درجه ی اول بستگی به شرایط منزل و نحوه ی گازکشی و در درجه ی بعدی به سلیقه ی صاحب خانه بستگی خواهد داشت.

اجاق گاز رومیزی دارای فر

برخی از انواع گازهای رومیزی دارای فر کلوچه پزی و قسمت گریل در سایز کوچک هستند. این قسمت ها نیز به گونه ای طراحی می شوند که کمترین فضا را اشغال کنند. در حقیقت کاربرد یک فر با حجم زیاد در گازهای فردار قدیمی بیشتر جنبه ی حفظ ارتفاع گاز و استفاده به عنوان میز را دارد که با نوآوری در طراحی گاز ها و فرهای جدید دیگر نیازی به اشغال چنین فضایی برای فر نخواهد بود.

در  مجموع انتخاب یک گاز رومیزی مناسب از هر نوع، جنس یا شکلی که باشد می بایست با توجه به کارایی، فضای موجود، شرایط نصب و همچنین سلیقه ی افراد استفاده کننده صورت بگیرد. سایت پیش روی شما همراه با پشتیبانی بیست و چهار ساعته، آماده ی فروش و ارسال انواع گازهای رومیزی در مدل ها و شکل های گوناگون برای مشتریان محترم می باشد. مشتریان محترم با مراجعه به بخش های مربوط به انتخاب محصول می توانند نمونه ی گاز رومیزی مورد نظر خود را با توجه به تمام اطلاعات و مشخصات دقیق ثبت شده در کنار هر محصول با تصویر آن مشاهده و سفارش خود را از طریق سایت یراق نما ثبت نمایند.  همچنین محصولات مشابه دیگر از جمله سینک ظرفشویی را نیز می توانند متناسب با محصول خود سفارش داده و درب منزل دریافت نمایید.


۶ دیدگاه برای “گاز رومیزی”

  1. سلام
    من میخوام اجاق گاز بخرم – آنلاین بخرم شما برای نصب می آیید؟ یا حتما باید از مغازه شما خرید کنم؟

    • سلام انلاین هم خرید کنید هیچ فرقی نمیکنه جهت نصب باید به خدمات پس از فروش شرکت تماس بگیرید.

  2. خود شما اجاق گاز استیل البرز رو پیشنهاد می کنید یا اخوان یا برند دیگه؟
    توروخدا نظر کارشناسی خودتون رو بگید….
    از هر کی میپرسیم طفره می ره!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *